forum

Anketa - Ravna ploča ...

Podijeli:
Obavijesti
Očistiti sve

Koji vam je najdraži? Zašto? Anketa je kreirana 29. prosinca 2020

Anketa - Ravna ploča ili kutija za rezonancu?

Stranica 1 / 2
Nataliya
(@admin)
Advokat Kalimba Admin

Koji vam je najdraži? Zašto?

Vlasnik kalimbera.com i KalimbaForum.com

Nagrade
Pokretač tema Objavljeno: 13 12:2020
KalimbaVerse
(@kalimbaverse)
Poznati Kalimbist Registrirani

Ravna ploča!

Iako je tiši bez zvučne kutije, zvuk koji proizvodi više je dolce / gladak / sladak, a manja je šansa da naletite na probleme poput mrtvih zuba / mrtvih tijela / zvona zuba što se ponekad događa u udubljenjima 😆

preuzimanje
odgovorNagrade
Objavljeno: 15 12:2020
alpobc
(@alpobc)
Ugledni Kalimbist

@kalimbaverse pa rastavljanje ravne ploče i stavljanje tog hardvera na kutiju, bi li to bilo najbolje od oboje?

Na Wishu sam kupio jeftine zupce i sagradio kalimbu od kutije cigara. Imao je mrtvilo i nije imao sustain. To sam rastavio i stavio okov na čvrsti komad hrasta. Ima više sustaina, ali neki su zupci još mrtvi. E ° se slomio kad sam ga prvi put sagradio na kutiji za cigare.

Mislim da bi djelovala šuplja kutija s dovoljno debelim vrhom. Čini se protuintuitivnim što dolazi od žičanih instrumenata da ima debelu zvučnu ploču.

Svirati pogrešnu notu je beznačajno; igrati bez strasti je neoprostivo.
~ Ludwig van Beethoven

odgovorNagrade
Objavljeno: 17 12:2020
GreenLarry
(@greenlarry)
Ugledni Kalimbist

Imam samo jedan, tip rezonantne kutije. Prva kalimba koju sam igrao i volim je! 

odgovorNagrade
Objavljeno: 19 12:2020
Ookami
(@ookami)
Aktivan kalimbist

Za sada ravna ploča, jer je još uvijek uobičajeno da šuplje kalimbe imaju vrlo krute ili čak slijepe zupce s malo rezonancije i ljepljivim tonom kroz note. 

odgovorNagrade
Objavljeno: 29 12:2020
Mills
(@ mlinovi)
Aktivan kalimbist

Puno sam istraživao prije nego što sam nabavio svoj prvi, i dobio sam šuplju / rezonantnu kutiju kalimbu. Iz nekog razloga mislim da sam mislio da je to bolje i da više sličim na "pravi" glazbeni instrument. Međutim, od tada sam zaključio da mi se više sviđaju kalimbe s ravnim pločama. Volim što mogu svirati visoke note. Za mene nije važno što nije toliko glasno. Postoje određeni slučajevi kada bi se nekome možda svidio šuplji, poput stvaranja specijalnih efekata sa zvučnim rupama. Pretpostavljam da oboje imaju prednosti i nedostatke, ovisno o zvuku za koji idete! 🙂

odgovorNagrade
Objavljeno: 29 12:2020
GreenLarry
(@greenlarry)
Ugledni Kalimbist

@ookami moja šuplja kutija vrlo je rezonantna bez mrtvih zubaca, a opet je bila jeftina iz Amazona. Valjda sam imao sreće.

odgovorNagrade
Objavljeno: 30 12:2020
Ookami
(@ookami)
Aktivan kalimbist

@greenlarry, yip, to je dobro za tebe 👍 :). Dobro je što postoje iznimke, jer to znači da postoji nada za poboljšanje i da iznimke rade kako bi postale prosjek. Čini se da su i neke marke ili vrste drva manje podložne tome. 

Ne isključujem šuplje kutije dugoročno, samo čekam da izađe ona koja pouzdano prevlada ove općenite probleme 😉 (imajući na oku više recenzija / izvještaja / naslovnica reproduciranih na različitim modelima).

Na meni dostupnom tržištu najjeftinije šupljine nisu nužno toliko jeftinije u usporedbi s ravnim daskama (drvo ili akril). A imam i nekoliko drugih kriterija, poput raznolikosti tipki (21), zubaca vrlo mekih i lakih za čupanje (posebno visokih krajeva) (osjetljiva koža i prilično kratki nokti 😆), vrsta zvuka koji izlazi (teško ga je opišite, to ovisi o osobnim željama i često je specifično za marku / model) Ravne ploče nude veći izbor s 21 tipkom, ne mogu se sjetiti ni šuplje kalimbe s 21 tipkom. To je također igralo ulogu u uzimanju daske s 21 ključa kao mojoj prvoj Kalimbi, tek nešto skuplje od prvo cijenjene šuplje.

odgovorNagrade
KarinvdB
(@karinvdb)
Novi Kalimbist

@alpobc Mislim da to ne bi uspjelo. Nisam stručnjak, ali osjećam da je razlog što šuplja kalimba ima problema s visokim notama / vanjskim zupcima pogotovo taj što se previše približite rubu, šuplja kutija je ono što odjekuje i koja najbolje djeluje u sredini. 

odgovorNagrade
KarinvdB
(@karinvdb)
Novi Kalimbist

Nisam imao priliku koristiti šuplju kalimbu. Kad sam istraživao prije kupnje prve kalimbe, bio sam vrlo zahvalan na videozapisima koji su objasnili razliku, potpuno sam u redu s kalimbom koja nije glasna, a slatki zvuk ravne ploče je upravo ono što više volim, pa sam kupio ravan daska Lingting. Da nisam istraživao, vjerojatno bih kupio jednu od jeftinijih šupljih kalimbi.

odgovorNagrade
GreenLarry
(@greenlarry)
Ugledni Kalimbist

Prije nego što sam dobio svoju trenutnu šuplju ploču, moj je partner kao želju kao iznenađenje naručio malu ploču od 10 novčanica. Došlo je, ali nije bilo ploče. Samo vrećica sitnih zubaca i rešetke hahaha. Možda jednog dana zaokružim sastavljanje ...

odgovorNagrade
Nataliya volio
Nataliya
(@admin)
Advokat Kalimba Admin

@greenlarry classic Wish haha ​​- javite mi ako trebate smjernice ili imate pitanja. Preporučujem da ga zatim instalirate na ploču

odgovorNagrade
Pokretač tema Objavljeno: 30 12:2020
GreenLarry
(@greenlarry)
Ugledni Kalimbist

@admin da, tražim nešto što bih mogao koristiti kao ravnu ploču i morat ću znati gdje postaviti rešetke

odgovorNagrade
Nataliya volio
Nataliya
(@admin)
Advokat Kalimba Admin

@greenlarry pokušajte posjetiti lokalne stolare kako biste dobili ostatke ploče u obliku. Vidjet ću mogu li pronaći nacrte za to i objaviti ovdje kasnije

odgovorNagrade
Nataliya
(@admin)
Advokat Kalimba Admin

Pogledajte ovaj video Larry - jedna važna stvar koju morate imati na umu prilikom instaliranja zubaca

odgovorNagrade
Stranica 1 / 2
Podijeli: