forum

Podijeli:
Obavijesti
Očistiti sve

Što trebam znati o kalimbi?

Kuri
 Kuri
(@kuri)
Novi Kalimbist

Hej,

Gledao sam puno videozapisa o instrumentu i mislim da je stvarno lijep. Ali nikada nisam svirao na instrumentu i zato ne znam ništa o kalimbi i instrumentima općenito.

Stoga sam želio postaviti nekoliko pitanja. 🙂

- Koje su točno razlike između ravne ploče i rezonantne kutije? Je li kutija glasnija ili zvuči bolje?

- Postoje li neke druge važne razlike / vrste kalimbi?

- Zvuči li Kalimba zaista kao u mnogim videozapisima ili je nekako snimljena putem ove veze na računalu? Jer zvuk uvijek zvuči tako savršeno? Ne znam...

- Gdje mogu naći materijal za učenje? Po mogućnosti na njemačkom, nažalost ne znam čitati bilješke.

MfG Kuri

Nagrade
Pokretač tema Objavljeno: 13 04:2021
Nataliya volio
Saskia
(@košara)
Ugledni Kalimbist

Pozdrav, lijepo je što ste ovdje.

da, razlika između šupljeg i ravnog uglavnom je u volumenu. Zatim postoje razlike u raspoloženju, pazite da ne koristite pentatonski podešenu kalimbu ako želite svirati pjesme.

Da, pravilna kalimba zvuči zaista sjajno. Kod jeftinih obično imate problem što se dvije vanjske lamele ne ljuljaju dobro i zato su dosadne ili što uopće ne proizvode nikakav zvuk. Ali za početak i isprobavanje sasvim je dovoljno. Budući da su Kalimbe tovarne životinje, ionako se vrlo brzo razmnožavaju. 

Trenutno mogu preporučiti udžbenik Conny Sommer kao nastavni materijal na njemačkom jeziku. 

Napisat ću vam još jedan PM

Pozdrav iz Saskije

odgovorNagrade
Objavljeno: 26 04:2021
Nataliya volio
Podijeli: